22/09/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama takon ambasadoren Kim: Qeveria miratoi paketën anti-KÇK

Yuri Kim vijon turin e prezantimit te saj si ambasadore e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Paradite e së premtes, Kim ishte...

E rrallë! Meta poston foton e Ramës me Merkel

Presidenti Ilir Meta ka bërë sot një veprim që ka habitur shumëkënd. Kreu i shtetit ka postuar në Facebook një foto të Edi Ramës. Ndërsa...

Rama në Berlin, Merkel: Do të ndihmoj Shqipërinë në këtë situatë...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar në Berlin një takim me kancelaren gjermane Angele Merkel. Mbështetja për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit dhe konferenca...

Merkel do të takohet me Ramën në Berlin: Për çfarë do...

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të takohet të hënën (27.01.) paradite në Berlin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, bëri të ditur të premten...

Berisha: Për çfarë duhet t’i kërkojë falje shqiptarëve Fatos Nano

Për ish-Kryeministrin Sali Berisha, nëse ka një gjë që Fatos Nano duhet t’i kërkojë falje shqiptarëve është që i la pas Edi Ramën. Nga studio...

Rama, polemikë për Reçakun: Tradhtitë imagjinare dhe një mesazh për politikën...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj një komentuesi në rrjete, pasi ka marrë prej tij xanxën “tradhëtar”, e kjo nën atmosferën e përkujtimit të...

Padia e Ramës, Haradinaj me tone të forta: Kosova ka njerëz...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit për padinë që i ka bërë kryeministri Edi Rama. Në një postim në Facebook,...

Zyrtare/ Rama padit Haradinajn për shpifje

Kreu i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama ka paditur për shpifje kryeministrin nw detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Dokumenti zyrtar i cili përmban 30 faqe...

Kthesë në marrëdhënien politike Rama-Bushati

Pas një viti mes përplasjesh dhe qëndrimesh të kundërta mes tyre, kryeministri Edi Rama ka treguar se nuk e ka humbur konsideratën për Ditmir...

Shqipëria e rrezikuar nga Irani? Rama: Një sulm ndaj nesh, është...

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria nuk është “posaçërisht” e rrezikuar nga një sulm prej Iranit, pas përshkallëzimit të konfliktit mes Republikës Islamike dhe...