20/09/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama: Artur Zheji, një shpifës i ulët, Mark Marku duhet markuar...

Kryeministri Edi Rama, ndërsa po mbronte paketën antishpifje në Parlament ka marrë si shembull analistin Artur Zheji, që sipas Ramës është një shpifës i...

“Po kërkoj dritën në zemrat tuaja”, Rama i drejtohet biznesit turk...

Kryeministri Edi Rama iu drejtuar bizneseve turke me fjalët e Kuranit që të ndihmonin Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin me datë...

Rama: Brenda 15 dhjetorit, familjet më fatkeqe të transferohen nëpër shtëpi

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e qeverisë se brenda 15 dhjetorit, të gjitha familjet që humbën njerëz të dashur të familjes nga tërmeti...

Rama, batuta me Buffon: Juventusi është fe në Shqipëri, kurse ti...

Edi Rama nuk i ka kursyer batutat gjatë takimit që Aureli dhe Alesio patën me Cristiano Ronaldon dhe Gigi Buffon. Me legjendën e Italisë bëri...

Shqipëria merr Presidencën e OSBE-së, Rama: Një hap për ta bërë...

Shqipëria mori sot zyrtarisht Kryesimin e Presidencës së OSBE-së për vitin 2020. Në Bratislavë së bashku me kryeministrin Edi Rama ishte dhe ministri i Jashtëm...

Rindërtimi, Rama: Do ta përballojmë të gjithën vetë sikur asnjë kokërr...

Kryeministri Edi Rama gjatë një fjalimi në seancën plenare në Kuvend këtë të enjte deklaroi se nga buxheti që pritet të miratohet janë hequr...

Rama pas samitit të NATO-s: Çfarë bisedova me liderët e aleancës...

Kryeministri Edi Rama është fokusuar tek tema e tërmetit gjatë bisedimeve me liderët botërorë në samitin e NATO-s të zhvilluar në Londër. Gjatë një...

“Ndërtuesit mos të gënjejnë veten se mund të kalojnë pa u...

“Policia kriminale duhet të japë së shpejti të gjitha konkluzionet e saj për të gjitha godinat që në Durrës janë dëmtuar rëndë dhe janë...

Rama: Do ndërtojmë lagje të reja në Tiranë, Durrës dhe Kurbin

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur në mbledhjen e jashtëzakonshme të radhës planin e qeverisë për të rindërtim për t’iu ardhur në ndihmë personave të...

“Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata”, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar mediat që të filtrojnë informacionet, të verifikojnë ato që thonë dhe të qetësojnë shpirtrat e njerëzve në këtë situatë,...