27/10/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama, ultimatum pronarëve të pallateve: Paguani dëmet ose ju pret burgu

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë këtë mëngjes kryeministri Edi Rama u ka dhënë sërish ultimatum pronarëve që kanë ndërtuar pallate të cilat janë...

Pallatet e dëmtuara, Rama: T’i riparojnë vetë ndërtuesit ose të shkojnë...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Komitetin e Kombëtar të Rindërtimit për të gjetur një zgjidhje sa më të shpejtë për të prekurit nga tërmeti...

Rama, tjetër ftesë Bashës: Bashkë për hir të njerëzve

Kryeministri Rama e nisi mbledhjen e mëngjesit të qeverisë duke i drejtuar një tjetër ftesë kreut të opozitës Basha, për t’u ulur bashkë në...

A është normale dorëheqja e kryebashkiakes së Durrësit? Rama: Boll hodhët...

Kryeministri Edi Rama ishte paraditen e së dielës në Durrës për të inspektuar nisjen e prishjes së godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26...

Rama tregon bisedën me Macron: Durrësi do të bëhet i madh...

Kryeministri Rama tregoi se bisedat me Presidentin francez Macron për situatën e tërmetit dhe ndihmën që ofroi Parisi me grupet e kërkim shpëtimit, që...

Ndihma e Turqisë, Rama tregon dy episode përlotëse për Xhesikën dhe...

Turqia është treguar zemërgjerë dhe solidare me Shqipërinë pas fatkeqësisë së tërmetit që e goditi të martën e 26 nëntorit. Presidenti turk Rexhep Taip...

Rama, sërish ftesë Bashës: Kemi kohë të zihemi kush është më...

Kryeministri Edi Rama i ka çuar sërish ftesë kreu të PD-së, Lulzim Basha për t’u ulur e për të dëgjuar propozimet dhe idetë e...

Rama: Në shtëpinë e nënës time shumica kanë ikur…

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur pasditen e sotme në takim ambasadorët e të gjitha shteteve në vendin tonë në Pallatin e Brigadave, nga ku...

Thirra e Ramës: Lulzim Basha, të bashkohemi për shqiptarët. Unë jam...

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje partive opozitare dhe personalisht liderit të demokratëve Lulzim Bashës, që “të ulemi pa humbur kohë në tryezë...

“Një milion lekë për çdo familje që ka viktima, banesa në...

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e qeverisë konfirmoi se sot do të kalohet vendimi për vendosjen e kontratave me hotelet që kanë sistemuar persona...