27/10/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama falenderon Italinë: Nuk kemi rrugë tjetër veç anëtarësimit në BE

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Itali. Kreu i qeverisë u prit në mesditë në Romë nga homologu i tij italian Giuseppe...

Edi Rama flet nga Greqia për kufirin detar, minoritetet dhe vrasjen...

Pas rreth një ore në zyrën e kryeministrit grek Kiriakos Micotaqis, Kryeministri Edi Rama thotë se pati një bisedë me frymë bashkëpunuese. Në një intervistë...

“Sa kravatë e bukur”, Rama-Mitsotakis shkrijnë akujt (FOTO)

Në Athinë po zhvillohet samiti i katërt euro-arab. Kryeministri Edi Rama ndodhet në kryeqytetin grek ku po merr pjesë në forumin ndërkombëtar për dialog...

Rama nesër në Greqi, takim me Mitsotakis për çështjen e detit

Ditën e nesërme kryeministri Edi Rama do të jetë në Greqi, për të marrë pjesë në samitin e katërt që zhvillon Bashkimit Evropian dhe...

Negociatat, Rama: Nuk është hera e parë që BE nuk e...

Kryeministri Edi Rama thotë se vendimi negativ për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ka goditur edhe kredibilitetin e BE-së...

Edi Rama e kërcënoi me padi, reagon Ramush Haradinaj

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pasi shefi i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama, njoftoi se do të ngrejë një padi ndaj...

Sot takimi Edi Rama-Albin Kurti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti, do të takohen sot, sipas një deklarate që dha kryeministri shqiptar...

Rama: Do të padis Ramush Haradinajn

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të padisë për shpifje Kryeministrin në detyrë të Kosovës Ramush Haradinaj, për deklaratën e bërë prej tij,...

Rama rrëfen se çfarë i ka thënë Merkel për Gjykatën Kushtetuese

Kryeministri Edi Rama thotë se Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mungesën e Gjykatës Kushtetuese e ka konsideruar një tregues të suksesit të vetingut. Rama tha...

Rama, ironizon Nanon: Edhe ti më shikon nga pantallonat? I mësove...

Analisti Mustafa Nano ka debatuar me Kryeministrin Edi Rama mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Diskutimi për mos hapjen e negociatave për...