29/10/2020
Tags El chapo

Tag: el chapo

Koronavirusi, vajza e El Chapo-s dhe kartelet japin ndihma për familjet...

Një nga vajzat e lordit të drogës meksikane Joaquín “El Chapo” Guzmán, po punon së bashku me kartelet për të ndihmuar në krizën e...

“Jam fermer”… Videoja e pashfaqur më parë kur El Chapo rikthehet...

I veshur me uniformë të bardhë, pa emër, por vetëm i etiketuar me numrin 3870, bosi i drogës, Joaquin El Chapo Guzman duket në...

Xhelati i El Chapo-s humb betejën, ekstradohet në SHBA

Një prej ish-xhelatëve të El Chapo-s është ekstraduar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e një trafikanti droge...

Mbretëria e drogës në Meksikë, aty ku djemtë e El Chapo-s...

Kur krahasohen fotografitë e lordit meksikan të drogës, Joaquin Guzman me ato të bijve të tij, është vështirë të vërehet diferenca. Në fakt, pak diferencë...

Vëllai i madh i shpëtoi policisë dhe liroi të voglin: Si...

Djali i madh i El Chapo-s i erdhi në ndihmë vëllait të vogël duke orkestruar dhunën që detyroi autoritetet meksikane që ta lironin atë. 39-vjeçari...

Fotot e luftës: Karteli sulmon policinë, lirohet djali i “El Chapo-s

Një luftë e vërtetë ka ndodhur në një qytet të Meksikës midis policisë dhe një karteli droge të cilët kanë pasur si qëllim që...

Zbulohen planet për Universitetin “El Chapo”

Familja e El Chapo-s po mendon të hapë një Universitet në vendlindjen e trafikantit famëkeq të drogës. Shkolla do të ndërtohet në Badiraguato, Meksikë, dhe...

Lufta e karteleve për “armën e fshehtë” të El Chapo-s

Ato ishin arma e tij e fshehtë që e lejuan të rritej dhe të shndërrohej në një prej trafikantëve të drogës më të mëdhenj...

Fundi i baronit më të madh të drogës

Rreth një gjysmë viti pas burgosjes së bosit të drogës Joaquín "El Chapo" Guzmán, gjyqtari shpalli masën e denimit. Meksikani duhet të qëndrojë në...

“El Chapo” pret dënimin, por lufta në kartelin e Sinaloas sapo...

Analizë e ekspertit të DEA-s, Mike Vigil* Ish-bosi i kartelit të Sinaloas, Joaquin “El Chapo” Guzman gjendet në një burg të Manhattanit në pritje të...