30/05/2020
Tags Emiratet e Bashkuara Arabe

Tag: Emiratet e Bashkuara Arabe

Dubai apo Abu Dhabi, cili ia vlen më shumë të vizitohet?

Kur bëhet fjalë për të zgjedhur për destinacione luksoze pushimesh, Lindja e Mesme është destinacioni që kryeson listat. Dy qytetet më të rëndësishme të...

A do të bëhen Emiratet e Bashkuara Arabe prodhuesi më i...

Ekspertët thonë se Emiratet e Bashkuara Arabe kanë zhvilluar pajisje ushtarake dhe armë të teknologjisë së lartë gjatë dy dekadave të fundit. Në fund...