22/01/2020
Tags Filmat

Tag: filmat

“Marriage Story”, si arriti të bëhej  një nga filmat më të...

Si është e mundur që një histori e vogël dashurie që lind dhe më pas zbehet rezultoi të ishte një triumf dhe, në të...

Filmat më të mirë të 2019-ës sipas “New York Times”

Prestigjiozja amerikane The New York Times ka publikuar së fundmi listën me filmat me të mirë të vitit 2019. Me siguri në listën me...

“The Irishman”, a është ky fundi i filmave me gangsterë?

Për Martin Scorsese, një regjisor puna e të cilit është karakterizuar nga gjallëria, “The Irishman” është cilësuar si një film që tregon se gangsterët...

Si ndikojnë filmat në karakterin e fëmijëve tuaj (dhe disa nga...

Nga Caroline Knorr* A ka kërkuar ndonjëherë fëmija juaj të ushqehet si Alvin tek filmi Chipmunks? Apo të kërkojë të dalë me shoqet e saj...

100 filmat më të mirë të shekullit 21

Gangsterë, superheronj, fëmijë shkolle, të dashur, skllevër, mësues, astronautë, etj. “The Guardian” liston 100 filmat më të mirë të kinemasë nga viti 2000. 100 -...

BBC: 15 filmat më të mirë të vitit 2019 deri më...

US Filmi horror dhe surreal, nga regjisori Jordan Pele, i cili ka dashur të tregojë se armiku më i madh i vetes jemi vetë ne....

10 filmat e mëdhenj të vjeshtës që do të pushtojnë kinemanë

Ditët e nxehta të verës në plazhe e pishina, këtë vjeshtë mund t’i zëvendësoni me një gotë verë dhe filma shumë të mirë. Janë...

10 filmat që duhen parë gjatë muajit prill (FOTO)

BBC ka renditur 10 filmat që nuk humbur së pari në muajin prill. Bëhet fjalë për filma me superheronj, të animuar e deri tek një...

Nëse nuk dilni natën e Vitit të Ri, atëherë shikoni këta...

Ndonjëherë duhet të provoni ndjesinë e kalimit të natës së ndërrimit të viteve në shtëpi, pranë familjes, oxhakut dhe duke parë filmin tuaj të...

Shtatë filmat që duhet të (ri)shihni gjatë Krishtlindjeve

Ok, na duhet ta pranojmë se ka diçka magjike në ditët e fundit të dhjetorit! Kudo sheh drita, zbukurime, këngë plot jetë dhe mbi...