23/10/2020
Tags Formula 1

Tag: formula 1

Rivalët e Ferrarit në sulm: Jemi kundër marrëveshjes konfidenciale me FIA-n

Shtatë nga 10 skuadrat e Formula 1 kanë publikuar një deklaratë të përbashkët për të thënë se janë të befasuar dhe të tronditur nga...

Mercedes mund të largohet nga Formula 1

Bernie Ecclestone, ish-pronari i Formula 1, ka bërë me dije sot se makina Mercedes mund të largohet nga Formula 1 në vitin 2021, kur...

Formula 1, makinat dhe rregullat e reja sjellin revolucion në 2021

Viti 2021 do të sjellë ndryshime të mëdha në botën e Formula 1. Rregulla dhe makina të reja do të hapin një kapitull të...

E pabesueshme! Kapaku i pusetës ndërpret provat e Formula 1

Ka nisur në mënyrën më të pabesueshme të mundshme Çmimi i Madh i Azerbajxhanit në Formula Një. Provat e lira në Baku u ndërprenë për...

34 vjet më parë: Kur legjenda Ayrton Senna u quajt “njeriu...

Në këtë ditë, 34 vjet më parë, pista e Estorilit në Portugali, do të priste Çmimin e dytë të Madh në Formula 1. Ishte paralajmëruar...

E diel “e zezë” për Ferrarin, Mercedes triumfon në Bahrein

Duhej të ishte java e Ferrarit, që në pistën e Bahreinit e nisi garën me dy makinat e saj në krye, por fati i...