10/12/2023
Tags Fushata zgjedhore

Tag: fushata zgjedhore

Rama kërkon një “tërmet” në Vlorë. Gjiknuri: Kam qejf ta them...

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar koordinatorit të fushatës së PS në Vlorë, që dëshiron të shohë “tërmet” në Vlorë në zgjedhjet e 25...

Rama: Në 25 prill Shqipëria do të votojë për vaksinimin, jo...

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish opozitën për grumbullimet gjatë fushatës. Rama ka publikuar sot në mediat sociale dy foto, një nga qendrat e vaksinimit...

Kolegji vendos: PD do të shkojë në zgjedhje me 153 kandidatë...

Kolegji Zgjedhor rrëzon vendimin e KAS (Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve) dhe vendosi që koalicioni i Partisë Demokratike të shkojë në zgjedhjet e 25...

SHBA mban shënim: Kush cenon zgjedhjet do të përballet me pasoja

Bashkë me përshëndetjen për nisjen zyrtarisht të fushatës zgjedhore, Ambasada e SHBA në Tiranë lëshoi edhe një paralajmërim për të gjithë udhëheqësit politikë. Mesazhi është...

Rama: Përse e kërkojmë mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama renditi gjatë nisjes së fushatës së PS-së arsyet se pse i duhet qeverisë një mandat i tretë. Ai u shpreh se...

Rama kap detaje COVID te kundërshtari: Ja kartolina jonë, ja e...

Kryeministri Edi Rama e nisi fjalimin e fillimit të fushatës së PS-së, duke zgjedhur të theksojë diferencën me rivalin demokrat në aspekt të respektimit...

“Ky vend mund të bëhet”, Basha apel qytetarëve: Kam nevojë për...

“Bashkimi ynë është për ndryshim, ku do të fitojë Shqipëria dhe çdo shqiptar. Ne jemi ekipi i fitores dhe ndryshimit”. Me këto fjalë kreu...

Flutura Açka mban fjalimin e parë në fushatën e PD-së: Me...

Partia Demokratike nisi zyrtarisht këtë të enjte fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. E para që foli në këtë nisje të fushatës për PD-në...

Nis fushata zgjedhore, apeli i BE: Debatoni pa retorikë provokuese

Delegacioni i BE në Shqipëri në ditën e nisjes së fushatës zgjedhore në Shqipëri u bën thirrje të gjitha partive politike dhe kandidatëve t’i...