03/06/2020
Tags Gara presidenciale

Tag: gara presidenciale

SHBA, Senatorja Warren largohet nga gara presidenciale

Senatorja e shtetit Massachusetts Elizabeth Warren po i jep fund fushatës presidenciale në garën brenda demokratëve. Largimi i senatores vjen pas rezultateve zhgënjyese që ajo...

Bloomberg kualifikohet për debatin e demokratëve: I dyti në mbështetje pas...

Ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Michael Bloomberg është kualifikuar për debatin e ardhshëm presidencial të demokratëve, hera e parë që ai do të...

Strategjia jokonvencionale: Sa shanse ka kandidati miliarder Mike Bloomberg?

Në SHBA, rezultatet e dy garave të para mes kandidatëve për president brenda Partisë Demokrate e kanë fragmentarizuar krahun e moderuar të partisë dhe...

Pse Ajoa është e rëndësishme në garën për Shtëpinë e Bardhë?

Ngjarja e parë që do të ndihmojë në zgjedhjen e kandidatëve për president të Shteteve të Bashkuara ndodh sot në shtetin e Ajoas. Votuesit demokratë...

Gara presidenciale, përplasje e hidhur mes Warren dhe Sanders

Përballja e 7-të televizive mes kandidatëve demokratë për Shtëpinë e Bardhë, mori një rrjedhë më personale, në prag të primareve të Ioua në 3...