21/02/2020
Tags George Soros

Tag: George Soros

Soros paralajmëron Europën: Ruajuni nga Kina, ja rreziku që vjen nga...

"Presidenti kinez Xi Jinping përbën një kërcënim për Bashkimin Evropian dhe vlerat e tij", thekson miliarderi George Soros në një analizë për "Project Syndicate". Soros...

Soros: Trump, një mashtrues narcizist. Facebook do ta ndihmojë të rizgjidhet...

George Soros ka sulmuar Presidentin amerikan Donald Trump dhe atë kinez Xi Jinping, duke i quajtur “sundues autoritar”. Ai tha se Trump ishte një...

Presidenti Meta harron akuzat, fton në takim fondacionin “Soros”

Pas ftesës për takim që, kreu i shtetit i dërgoi kryetarit të PD Lulzim Basha, kryetarëve të partive opozitare, përfshirë edhe Monika Kryemadhin, dhe...

Sa ndikim ka Soros në Shqipëri?

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të...

Reagon “Soros”: Komentet e Metës për komplot, të çuditshme. Ka kërkuar...

Fondacioni Shoqëria e Hapur apo siç njihet ndryshe fondacioni “Soros” ka reaguar pas akuzave të hedhura në adresë të themeluesit të tij, miliarderit George...

Financial Times: Pse u zgjodh George Soros si Njeriu i Vitit

Gazeta britanike Financial Times e vlerësoi investitorin amerikan dhe njëherësh të njohurin si filantropist, George Soros për Personalitetin e Vitit, për shkak se, siç...