14/10/2019
Tags George Soros

Tag: George Soros

Sa ndikim ka Soros në Shqipëri?

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të...

Reagon “Soros”: Komentet e Metës për komplot, të çuditshme. Ka kërkuar...

Fondacioni Shoqëria e Hapur apo siç njihet ndryshe fondacioni “Soros” ka reaguar pas akuzave të hedhura në adresë të themeluesit të tij, miliarderit George...

Financial Times: Pse u zgjodh George Soros si Njeriu i Vitit

Gazeta britanike Financial Times e vlerësoi investitorin amerikan dhe njëherësh të njohurin si filantropist, George Soros për Personalitetin e Vitit, për shkak se, siç...