03/10/2022
Tags Ilir meta

Tag: ilir meta

Meta: Reflektoni, ose do më detyroni të vë lule te varri...

Është koha që të gjithë palët të marrin përgjegjësitë e tyre dhe të reflektojnë në lidhje me krizën e thellë që është vendi sipas...

Meta sqaron paralajmërimin e tërmetit apokaliptik: E kam për detyrë

Presidenti Ilir Meta sqaroi zhurmën që u krijua mbi “tërmetin apokaliptik në Ballkan” të paralajmëruar nga një sizmiolog grek, të cilin Kreu i Shtetit...

Meta me propozim të ri: Gati t’i liroj karrigen Rexhep Mejdanit

Presidenti Ilir Meta doli këtë të enjte me një propozim të ri për kryeministrin Edi Rama në mënyrë që vendi të shkojë në zgjedhje...

Meta: Shqipëria nuk e meriton të mbetet e fundit në rajon...

Presidenti Ilir Meta pati një apel të fortë për politikanët shqiptarë mëngjesin e së mërkurës. Me anë të një postimi të gjatë në Facebook, Meta...

Reagon “Soros”: Komentet e Metës për komplot, të çuditshme. Ka kërkuar...

Fondacioni Shoqëria e Hapur apo siç njihet ndryshe fondacioni “Soros” ka reaguar pas akuzave të hedhura në adresë të themeluesit të tij, miliarderit George...

Rudina Hajdari kundër mazhorancës: Nuk është momenti për hetimin e Metës

Grupi parlamentar demokrat i drejtuar nga Rudina Hajdari është kundër ngritjes së komisionit hetimor për presidentin Ilir Meta në këto momente. Në një prononcim për...

Shkarkimi i Metës, Balla: Sot vijon procedura, i domosdoshëm lirimi i...

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla tha se sot vijon procedura për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat, deputeti socialist...

Meta: Më tha Orban, kujdes nga Soros, por unë jam i...

Presidenti Ilir Meta kujtoi në fjalën e tij edhe një bisedë me Kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban, i cili e kishte paralajmëruar sipas tij,...

Meta: Më 13 tetor zgjedhje të përgjithshme dhe zgjedhje për President

Presidenti Ilir Meta tha se zgjidhja e tij për krizën politike është zhvillimi i zgjedhjeve të përgjithshme më 13 tetor, krah atyre vendore. “Më...

Meta në plazh edhe sot: E di që do më kritikoni,...

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Gjirin e Lalëzit, ku është takuar me dy vëzhgues ndërkombëtarë të zgjedhjeve të 30 Qershorit. Kreu i shtetit thotë se...