06/12/2023
Tags Ilir meta

Tag: ilir meta

107-vjetori i ushtrisë, Meta: Tërmeti nxori në pah nevojën për modernizim

107-vjetori i ushtrisë, Meta: Tërmeti nxori në pah nevojën për modernizim Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka uruar këtë të mërkurë Forcat e Armatosura me...

“Ky nuk është momenti”, Meta anulon tubimin e 8 Dhjetorit në...

Presidenti Ilir Meta tha sonte se tubimi i thirrur në 8 dhjetor në sheshin “Demokracia”, në Qytetin Studenti nuk do të organizohet. Presidenti shprehet se...

Tërmeti/ Meta mesazh të qartë Prokurorisë: Hetoni zyrtarët dhe ndërtuesit përgjegjës

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zbardhur të tjera detaje nga mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit të Sigurisë Kombëtar për tërmetit. Në një...

Tërmeti/ Presidenti Meta, kërkesë me katër pika qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me pedagogët dhe drejtuesit shkencorë, lidhur me situatën e krijuar pas tërmetit. Pas këtij takimi, Presidenti ka dalë...

Meta thërret nesër mbledhjen e Këshillit të Sigurisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur të thërrasë mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, pas tërmetit që la 51 të vdekur në vendin...

Haradinaj: Nga Kosova nuk do të kursejmë asgjë; Meta e falënderon

Në Durrës, zonat e prekura nga tërmeti u vizituan nga Ilir Meta dhe Ramush Haradinaj, ku kreu i shtetit shqiptar shprehu falenderimet e tij...

Meta: Do largohem nga Tirana dhe politika pasi t’i rikthej popullit...

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur se pasi t’i kthejë popullit të drejtën për referendum do të largohet...

Meta për referendumin: Partitë dështuan, tani vendos vetë populli

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat pas takimit me Këshillin e Ambasadorëve. Ai tha se shumë shpejt shqiptarët do t’i...

Meta: Mjaft me këtë pakicë politike, do hyjmë me çdo çmim...

Teksa kanë kaluar tre ditë nga thirrja për referendum, Presidenti Ilir Meta vazhdon të insistojë duke thënë se vendi do të hyjë në epokën...

Përplasja e Metës me ndërkombëtarët, Rama flet me Kanun: Shtëpia e...

Kreu i qeverisë e ka cilësuar si të turpshëm sulmin që Presidenti Ilir Meta i ka bërë përfaqësuesve ndërkombëtarë ditët e fundit. Kryeministri Rama tha...