27/10/2021
Tags Ilir meta

Tag: ilir meta

Meta zbret në terren: Tubim mbarëpopullor ditën e Demokracisë

Presidenti Meta ka thirrur shqiptarët në një tubim në Qytetin Studenti me 8 dhjetor, në Ditën e Rinisë. Njoftimi u bë publik nga zëdhënësi i...

Meta: Të hënën do të propozoj ide konkrete për Referendumin

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në Facebook, njoftoi se të hënën do të propozojë ide konkrete për Referendumin. “Ja çfarë ka vendosur...

Meta kërkon mbështetjen e popullit: Të mbrojmë Republikën përmes referendumit

Në një konferencë të jashtëzakonshme, Presidenti Ilir Meta u bëri thirrje qytetarëve që të mbrojnë Kushtetutën dhe Republikën përmes referendumit. Kreu i shtetit deklaroi se...

BE, shuplakë Metës: Mos vini në dyshim integritetin e diplomatëve tanë

Zëdhënësja e BE, Maja Koçijançiç i ka bërë apel përfaqësuesve të autoriteteve shqiptare dhe partive politike që të mos vënë në dyshim integritetin e...

DASH: Po ndjekim situatën pas komenteve të Presidentit Meta

Departamenti i Shtetit thotë se “është në dijeni” të komenteve të Presidentit Ilir Meta ndaj ambasadës së Shteteve të Bashkuara dhe diplomatëve amerikanë dhe...

Meta ripërsërit: Koha për referendum të ri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me anë të një postimi në Facebook ka ripërsëritur edhe një herë propozimin për referendum të ri. “Sot është dita...

Zëri i Amerikës: Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi...

“Zgjidhja e vetme referendumi”, Meta: Unë dhe shqiptarët kundër palaçove ndërkombëtarë

Referendum me gjithë shqiptarët. Kjo për Presidentin Ilir Meta është e vetmja zgjidhje për Kryeministrin Edi Rama dhe ata që ai i quajti “palaço...

Meta pranon bisedën telefonike me Palmer: Nuk kam asgjë për të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka pasur një bisedë telefonike me zv/ndihmësin e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer mbrëmjen e së mërkurës. Lajmin...

Meta nënshkruan padinë për kreun e KED, Dvorani

Presidenti Ilir Meta nënshkruan kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. “Si President i Republikës, po i jap një...