04/12/2021
Tags Ilir meta

Tag: ilir meta

Basha zbardh bisedën me Metën: Rama po bën grusht kushtetues

Pas takimit në Presidencë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zbuloi atë që u diskutua. “U njohëm me provat tronditëse për ndërhyrjen flagrante të Kryeministrit...

Meta flet për shpërndarjen e Parlamentit: Po rrinë kot

Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për shpërndarjen e parlamentit në intervistën e dhënë në emisionin “Open” në TCH. Pyetjet nëse lëvizjet e tij...

Meta flet për videon korruptive që implikon kreun e KED-së: Do...

Në emisionin “Open” në TCH, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur edhe për videon e paralajmëruar që implikon kreun e Këshillit të Emërimeve...

Meta: Disa diplomatë janë bërë si leckat e Ramës, u duhet...

“Jemi shumë vonë si shtet për të treguar disa kufij disa diplomatëve të huaj që kanë abuzuar shumë me respektin që ne kemi për...

Pamundësia e Metës të përzërë Boshardin dhe arsyeja e hapit

Nga Dritan Hila Shpallja non grata e ambasadorit të OSBE-së Boshard nga presidenti Meta, nuk ka asnjë vlerë në kuptimin institucional të fjalës. Ai që i...

DOKUMENTI/ Meta shpall “non grata” ambasadorin Borchardt

Presidenti Ilir Meta shpall “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchadt. Kreu i Shtetit thotë se drejtuesi i zyrës së OSBE-së në Shqipëri,...

Meta sqaron me polemikë: Pse nuk isha sonte në stadium

Presidenti Ilir Meta nuk ka qenë i pranishëm sonte në inaugurimin e stadiumit “Air Albania”. Meta që e ndoqi ndeshjen nga shtëpia e tij,...

Presidenti Meta harron akuzat, fton në takim fondacionin “Soros”

Pas ftesës për takim që, kreu i shtetit i dërgoi kryetarit të PD Lulzim Basha, kryetarëve të partive opozitare, përfshirë edhe Monika Kryemadhin, dhe...

Meta, ftesë partive të opozitës: Ejani në takim sa më shpejt,...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pas përplasjeve për shpërndarjen e Parlamentit ka bërë lëvizjen e radhës. Presidenti i ka dërguar një letër 9 partive që...

Meta: Kanë mbetur vetëm tre rrugë, që njerëzit të marrin armët,...

Në kushtet kur po zvarritet reforma në drejtësi dhe së fundi po përballemi me një tjetër konflikt për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, presidenti Ilir...