03/10/2022
Tags Ilir meta

Tag: ilir meta

Meta: Nëse Venecia deklaron se kam shkelur Kushtetutën jap dorëheqjen

Presidenti Ilir Meta deklaron se mazhoranca nuk i ka votat për të shkarkuar presidentin. "Mazhoranca nuk i ka as votat për të shkarkuar Presidentin e...

Meta: Pse nuk m’u kërkua që të luaja një rol që...

Presidenti Ilir Meta deklaroi sot komisionin hetimor parlamentar se gjithnjë ka vepruar mbi palët, ndërsa ka ngritur pyetjen se pse nuk iu kërkua që...

Meta në shtypin italian: Nuk jam populist, më rrëzon vetëm Kushtetuesja

Konflikti mes Presidentit dhe Kryeministrit ka përfunduar në faqet e shtypit italian, nga ku Kreu i Shtetit i cilëson jo të ligjshme zgjedhjet e...

Meta zbulon informacionin sekret: Më 8 qershor do digjej Kuvendi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka zbuluar disa detaje sa i përket informacioneve që kishte për trazirat e pritshme në protestën e...

“A do të shkoni te Parlamenti?”, Meta “çmendet” nga pyetja e...

Presidenti Ilir Meta u ka kthyer përgjigje të gjithë gazetarëve që, sipas tij, e kanë “çmendur” me sms duke e pyetur nëse do të...

Meta: Të mësojmë nga Kosova se si zgjidhet kriza

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim zëvendës kryetaren e Grupit Parlamentar të CDU/CSU, deputeten gjermane Katja Leikert. Me këtë rast, ai ka përsëritur...

Meta, mesazh Ramës për Shkodrën me Esat Pashë Toptanin

Pas dy javë pushimet në Prevallë, ku presidenti Ilir Meta shijoi nga ngjitja në mal dhe deri në ujërat e ftohtë të liqenit të...

Meta si alpinist: Udhëtim ëndrrash mes bjeshkëve (Video)

Presidenti Ilir Meta nga Bjeshkët e Prevallës dhe të Brezovicës në Kosovë ka shpërndarë një video teksa shijon bukuritë dhe freskinë e ajrit. I veshur...

Presidenti Meta sprovon veten me not në 2180 metra mbi nivelin...

Presidenti Ilir Meta vijon pushimet në mal bashkë me familjen e tij. Siç tashmë e ka bërë traditë që përshëndet me nga një foto...

Meta përsërit thirrjen: Zgjedhje vendore më 13 Tetor, palët mos gjejnë...

Presidenti Ilir Meta ka përsëritur thirrjen e tij për palët politike që të dialogojnë për të zgjidhur krizën në vend. Në një postim në...