13/08/2022
Tags India

Tag: india

1,3 miliardë banorë dhe vetëm 1000 vdekje, si e izoloi India...

Në më pak se një muaj më parë, e ardhmja e Indisë dukej si mos më keq. Ekspertët parashikuan se vendi mund të presë...

Përdhunuan në grup 23-vjeçaren, ekzekutohen 4 të rinjtë

Katër persona janë ekzekutuar në Indi në lidhje me përdhunimin në grup dhe më pas vrasjen e një studenteje në vitin 2012. Akshay Thakur,...

Pakistani kërcënon me “luftë deri në fund”: Ka ardhur koha, që...

Dy fuqitë atomike janë në konflikt për territorin e Kashmirit. Tani Pakistani e kërcënon Indinë me një hap të mëtejshëm. Paqja botërore vihet kështu...