23/08/2019
Tags Integrimi ne BE

Tag: integrimi ne BE

Pse Franca dhe Holanda bllokojnë pranimin në BE të Shqipërisë dhe...

Ëndrra për anëtarësimin në BE mund të venitet për Shqipërinë pasi vende si Franca dhe Holanda janë indiferente për zgjerimin e BE-së drejt Ballkanit...

Rama: Mbajeni mend, do jemi ne që do anëtarësojmë vendin në...

Kryeministri Edi Rama ka folur për mundësinë që opozita shqiptare të bojkotoi edhe zgjedhjet vendore të 30 qershorit, duke deklaruar që “futen apo nuk...

Shqipëria në BE, Gjermania: Do flasim kur të përmbushen pikat

Katrin Staffler, raportuesja e re e CDU/CSU-së në Komisionin e BE-së së Bundestagut ka folur për krizën politike në Shqipëri. Gjatë një interviste të...