30/03/2020
Tags Inter

Tag: inter

Interi “zbut tonet” e presidentit Zhang, por Federata nis hetimin

Një ditë pas sulmit të paprecedentë të Steven Zhang ndaj presidentit të “Lega Calcio”, Dal Pino, mbërrijnë reagimet dhe efektet e para. Prokuroria federale,...

David Beckham dhe Interi përfundojnë në gjyq për emrin

Aventura e Inter Miami në “Major League Soccer” (MLS) do të fillojë më 1 mars. Në këtë debutim të veçantë, megjithatë, klubi me president...

Lukaku e ka “fshirë” Icardin? Ja çfarë thonë numrat

A e ka zëvendësuar (fshirë) plotësisht tashmë Lukaku ish-kapitenin zikaltër, Mauro Icardi? Po, jo, mbase. Por, sido që të jetë përgjigjja, sigurisht që nuk...

25 ditët e Contes: Derbi, Lazio dhe Kupa para Juventusit

Interi ka hyrë në “muajin e zjarrit”. Zikaltrit janë me kokë nga supersfida me Milanin, por edhe nga Lazio, Napoli... Brenda 25 ditësh luhet...

Conte tërbohet dhe nuk flet për mediat, Handanovic: Barazimi jo për...

Trajneri i Interit, Antonio Conte, është i paparashikueshëm. Ai u tërbua pas barazimit të tretë radhazi që skuadra e tij mori ndaj Cagliarit me...

Lautaro humb kontrollin dhe merr të kuqen, tifozi i vogël shpërthen...

E diela e sotme ka qenë e mallkuar për Interin. Sikur të mos mjaftonte barazimi 1-1 i marrë në shtëpi kundër Cagliari-t, zikaltrit nuk...

Lecce ndal Interin, Juventusi mund të shkojë sonte +4

Interi ka hedhur një hapur të gabuar këtë javë në Serie A, duke u ndalur në një barazim 1-1 në fushën e Lecce-s. Zikaltrit edhe...

Icardi nuk do që të qëndrojë te PSG, mendja e tij...

Në verë ishte një nga transferimet më të përfolura, edhe pse nuk do të merrte formë përfundimtare. Në pak muaj, megjithatë, filmi i parë...

Një tren shkatërrues, Lukaku thyen rekordin e Bobo Vierit tek Interi

Thjesht shkatërrues. Nëse Napoli doli me “kocka të thyera” nga stadiumi “San Paolo”, një pjesë e mirë e meritës shkon për Romelu Lukaku, i...

Inter buzëqesh, dopieta në finale rrit vlerën e Gabigol

Inter buzëqesh, pasi përveç triumfit në Torino, në të njëjtën mbrëmje, sulmuesi Gabriel Barbosa shënoi dy herë në portën e River Plate në finalen...