03/12/2020
Tags Jean Claude Juncker

Tag: Jean Claude Juncker

Juncker: Pa mua, Greqia do ishte dëbuar nga Eurozona në vitin...

Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, thotë në një intervistë me Kathimerini-n se Greqia mund të ishte dëbuar nga Eurozona në vitin 2015, nëse...

Jean-Claude Juncker: Largimi i një shtylle evropiane

Ursula von der Leyen merr zyrtarisht sot postin e Presidentes së Komisionit të BE. Jean-Claude Juncker largohet. Po cili është bilanci i punës së...

Juncker dorëzon detyrën, Ursula Von der Leyen merr nesër zyrtarisht drejtimin...

Ish-kryeministri i Luksemburgut, Jean-Claude Juncker do të tërhiqet nesër si President i Komisionit Europian, pas pesë vjetësh në krye të ekzekutivit të BE-së. Presidenca...

“Kam puthur Erdoganin dhe Putinin, por kjo nuk e dëmtoi Europën”

Presidenti në largim i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker ka dhënë një intervistë për gjermane, “Der Spiegel” në të cilën ndër të tjera jep...

Negociatat, Juncker: Gabim historik; Tusk: Tirana dhe Shkupi nuk kanë faj,...

Presidenti në ikje e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, tha se vendimi negativ për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Juncker: Europianët nuk e duan njëri-tjetrin

Kreu i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker është shprehur në një intervistë të fundit, pak ditë para samitit të Rumanisë se europianët nuk e...