21/11/2019
Tags Juventus

Tag: juventus

Objektivi numër një, Juventusi rinis sulmin për Donnarumman

Planifikimi për të ardhmen është një domosdoshmëri për të gjitha skuadrat, aq më shumë për Juventusin, i cili gjithmonë ka studiuar në detaje lëvizjet...

Sarri për rekord, vetëm një anglez bëri më mirë në stolin...

Juventusi vazhdon marshimin. Ndaj kuqezinjve vuajti vërtet, prodhoi edhe çështjen “Ronaldo”, që mund t’i prishë ekuilibrat në vazhdim, por ia doli t’i përgjigjet Interit...

Analiza/ Ronaldo është tepër thelbësor për sfidën globale të Juves: Ja...

Cristiano Ronaldo është i domosdoshëm për Juventusin jo vetëm si futbollist, por sepse është një ikonë komerciale. Efektet e para të ardhjes së tij...

Pogba-Juve, më shumë se një histori dashurie: Çmimi llogaritet 120 milionë...

"Capitanooooo", ishte komenti i lënë nga Paul Pogba në statusin e kapitenit të Juventusit, Bonucci, pas ndeshjes në Moskë dhe kualifikimit në fazën e...

Sarri: Nuk ka rëndësi renditja, pas pushimit të Kombëtareve është e...

Juventus do të presë nesër Bolonjën në “Allianz Stadium”. Në kuadër të ndeshjes, numri një i pankinës bardhezi ka folur në konferencë përpara mediave. Sarri...

Dybala: Pse Juventusi i Sarrit është më i bukur se ai...

Në “San Siro” ishte vendimtar me golin që zhbllokoi ndeshjen, pas disa minutash, duke dhënë një adresë të saktë për trajnerin bardhezi. Paulo Dybala...

Sarri: Ndryshimet që po mendoj ndaj Brescias, Ronaldo ka një problem...

Pas fitores së vuajtur ndaj Veronës të shtunën, Juventusi do të udhëtojë nesër drejt Brescias, për t’u përballur me skuadrën vendase në stadiumin “Rigamonti”,...

Sarri kthehet në “timon”: E vështirë të qëndrosh jashtë, ju shpjegoj...

Maurizio Sarri rikthehet në konferencë për shtyp, para gazetarëve, pas problemit shëndetësor që pati. Po kështu, do të kthehet në stolin e bardhezinjve nesër,...

Dybala nuk heq dorë, sfidon Higuain për një vend titullari ndaj...

I gjithë faji, ose merita është e Maurizio Zamparini. Nëse Paulo Dybala nuk përfundoi te Napoli, por te Palermo, shtatë vite më parë, kjo...

Agjenti i Dybala: Negociuam me United, transferimi nuk dështoi për komisionet

Paulo Dybala do të ketë ditë të zeza nën drejtimin e Maurizio Sarrit tek Juventus. Sulmuesi argjentinas nuk preferohet nga trajneri italian dhe shumicën...