29/02/2020
Tags Klima

Tag: klima

Marrëveshja për klimën, Macron dhe Jinping: Është e pakthyeshme

Presidenti francez Emanuel Macron dhe presidenti kinez Xi Jinping bashkojnë forcat për të shpëtuar marrëveshjen e Parisit për klimën, pak ditë pasi Shtetet e...

BE: Lufta kundër ndryshimeve klimatike vijon edhe pa Amerikën

Bashkimi Europian reagon me keqardhje për vendimin e Amerikës për t’u tërhequr nga Pakti i Parisit për Klimën. Brukseli thotë se lufta kundër ndryshimeve klimatike...

Merkel: E kemi dëgjuar alarmin e zgjimit nga të rinjtë

Merkel si burrështetase. Thunberg del jashtë kontrollit e revoltuar dhe me lotë në sy. Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së: me tone pajtimi. Trump: duartroket...