03/08/2021
Tags Konferenca e donatoreve

Tag: konferenca e donatoreve

Dy rrugët si do të menaxhohen fondet e Konferencës së Donatorëve

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka treguar në emision “Opinion” sesi do të menaxhohen paratë e mbledhura nga donacioni i Konferencës sot në Bruksel. Në...

1.15 miliardë euro, Ahmetaj tregon sa janë dhuratë dhe sa kredi

Sapo ka mbërritur nga Brukseli ku u zhvillua Konferenca e Donatorëve, Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka sqaruar në “Opinion” donacionet që janë bërë...

Fitorja e Ramës dhe meraku i opozitës për paratë!

Nga Dritan Hila Sot është dita e Ramës. Më shumë sesa qershori i 2013 ku fitoren e ndau me Metën, apo një proces me hijen...

Ursula von der Leyen flet sërish për Shqipërinë: Jam akoma e...

Pasi u shpreh e emocionuar sapo u dha shuma e mbledhur në Konferencën e Donatorëve, prej 1.15 miliardë euro, Presidentja e Komisionit Europian, Ursula...

Kush shtet ra në “sy për keq”, prapaskenat e Konferencës së...

Në emisionin e mbrëmjes së sotme “Argument” nga Enio Civici është diskutuar rreth Konferencës së Donatorëve që përfundoi me mjaft sukses ku Shqipëria arriti...

Doli Rama më i fortë nga Konferenca e Donatorëve? Meta: Nuk...

I ftuar në “Open” në Top Channel, presidenti Ilir Meta foli sa i takon mbledhjes së 1.15 miliardë euro donacioneve gjatë Konferencës së Donatorëve,...

Meta: Mirënjohje donatorëve që dhanë para për rindërtimin e Shqipërisë

Presidenti Meta reagoi menjëherë pas bilancit shumë pozitiv të donacioneve që prodhoi Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve. Kreu i Shtetit shprehur mirënjohjen e thellë për solidaritetin...

Basha kërkon transparencë: Nisni menjëherë punën e mos abuzoni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i konsideroi të mirëpritura dhe të bekuara donacionet ndërkombëtare të konfirmuara në konferencën ndërkombëtare këtë të hënë ku...

1.15 mld euro, Von der Leyen: Fenomenale! Zbatimi do monitorohet rreptësisht

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dhe kryeministri Edi Rama dolën në një konferencë të përbashkët për shtyp pas mbylljes së Konferencës...

Rama falënderon donatorët me Biblën dhe Kuranin: Njerëzimi është një komb...

Shqipëria ia ka dalë me sukses jo vetëm mbulojë të gjithë faturën e tërmetit me donacionet e mbledhura në Konferencën e Donatorëve, por ta...