03/06/2020
Tags Koronavirusi në Shqipëri

Tag: koronavirusi në Shqipëri

Pipero: Ritmi i epidemisë në ulje, por qytetarët duhet të jenë...

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero ka folur nga qyteti i Vlorës për situatën epidemiologjike në vend, nga ku ka thënë se epidemia ka një...

COVID-19: Shërohet Fieri, Kruja më shumë raste se Tirana

37 persona ishin infektuar me koronavirus në Fier dhe të gjithë rezultojnë të shëruar. Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot se Fieri ka risk...

Ministria e Shëndetësisë: 6 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Nga këta,...

Të dhënat e “Coronavirus Worldometer”, Rama: Jemi më të mirët

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një foto të grafikëve të faqes Coronavirus Worldometer e cila mbledh dhe publikon dhe të dhënat...

Shtohen të shëruarit, sa raste aktive kanë mbetur në Shqipëri?

Në vendin tonë vazhdon të ecë me ritme pozitive numri i të shëruarve. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi këtë të shtunë...

Ulet numri i të infektuarve: 7 raste gjatë 24 orëve të...

Shtatë raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 5 raste...

9 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 9 raste të reja me Covid-19. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar...

Pipero jep lajmin e mirë: Do të kemi një verë të...

Doktori Pëllumb Pipero, në një lidhje direkte me “Dita jonë” në A2, ndau disa lajme të mira. Sipas tij, “pandemia po kalon” dhe mundësia...

Numri i të shëruarve, dyfish më i lartë se i të...

Dr. Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik përditësoi shifrat e 24 orëve të fundit të COVID-19. Janë konfirmuar 7 raste të reja, nga të...

Ministrja e Shëndetësisë zbulon në Parlament numrin e personave të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 7 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë. Shifrat e përditësuara u bënë të ditura nga...