13/07/2020
Tags Koronavirusi në Shqipëri

Tag: koronavirusi në Shqipëri

“Lufta” bëhet më e ashpër, Rama mobilizon ushtrinë kundër “tradhëtarëve”

Kryeministri Edi Rama e arsyetoi nxjerrjen në rrugë në numër të madh të forcave të armatosura me mbrojtjen e popullit nga një pakicë, sipas...

Ashpërsohen masat ndaj COVID-19, ushtria zbret në rrugët e Tiranës

Përveç policisë, në terren kanë zbritur edhe Forcat e Armatosura të Ushtrisë. Duke filluar nga kjo e premte, ata do të monitorojnë çdo lagje...

“Kemi shtim të numrit të pacientëve”, shefja e Infektivit: Të përballesh...

Me lutjen që shqiptarët të kenë besim tek mjekët dhe kërkesa e tyre për të qëndruar në shtëpi, shefja e shërbimit në Spitalin Infektiv,...

Koronavirusi anulon ditën e “Sulltan Nevruzit”, festa në shtëpi

Gjendja e krijuar për shkak të pandemisë së Covid-19 në vend, ka anuluar ritet e ditës së 22 marsit, e njohur për besimin bektashian...

Covid-19, punonjësit e një Call Center në karantinë, pas dyshimeve për...

Sindikata e punonjësve të Call Center njoftoi se pas identifikimit të një personi me Covid-19 në Tiranë, një sektor i një kompanie Call Center...

Rama, thirrje të rinjve: Mos dilni nga shtëpia, jeni edhe ju...

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje të gjithë të rinjve që të mos dalin nga shtëpia. Në një videomesazh, Rama tha se përveç...

Basha, kërkesë OBSH-së: Ndihmojeni Shqipërinë me testet për virusin

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i kërkoi ndihmë për Shqipërinë Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një letër drejtuar sot drejtorit të Zyrës së OBSH-së...

Rama: Policia dhe ushtria do sigurojnë distancat mes qytetarëve në dyqane

Kryeministri Edi Rama vazhdon t’u bëjë thirrje qytetarëve që të respektojnë distancën e sigurisë nga njëri-tjetri në dyqane. Në një reagim në Facebook, Kryeministri shkruan...

“Kjo nuk do të ndodhë kurrë”, Rama: Qytetarët të paguajnë dritat...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka sqaruar se të gjithë qytetarët të cilën janë në izolim gjatë kësaj periudhe të vështirë të shkaktuar nga...

Covid-19 në Shqipëri, Pipero: Është një “qetësi” që nuk zgjat shumë,...

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, thotë se është ende herët për të bërë një parashikim të saktë të ecurisë së Covid-19 në Shqipëri. Në një...