03/06/2020
Tags Koronavirusi në Shqipëri

Tag: koronavirusi në Shqipëri

Koronavirusi, Shqipëria kërkon ndihmë nga Kina

Shqipëria ka kërkuar ndihmë teknike dhe mjekësore nga Kina për përballimin e situatës së krijuar si pasojë e pandemisë së Covid-19. Lajmi është konfirmuar për...

Të shohim nga dritarja e jo nga pasqyra…

Nuk është as viroza e parë e as e fundit në këtë planet. E ne nuk jemi as brezi i parë e as i...

Rritet numri, 64 të prekur me koronavirus në Shqipëri

Instituti i Shëndetit Publik ka dhënë përditësimet më të fundit për personat e prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Zyrtarisht janë 5 raste të reja...

Pse po bëhen kaq pak teste dhe a do përfundojmë si...

Kryeministri Edi Rama bëri një lidhje skype në Open në Top Channel ku foli për masat e marra nga qeveria për parandalimin e përhapjes...

Vuçiç i shtriu dorën Kinës, Rama: Pse ne nuk do ta...

Kryeministri Edi Rama ka folur rreth strategjisë për gjetjen e mbështetjes për luftën ndaj koronavirusit duke thënë se për momentin Shqipëria është vetëm në...

Flet babai i pacientit zero: Përvojë e frikshme, nuk ia uroj...

"Një përvojë e frikshme që nuk do t'ia uroj askujt". Kështu e përshkruan situatën që kaloi pas infektimit me koronavirus V.Kola, babai i pacientit...

Shqiptarët janë të papërgjegjshëm! Pamjet e xhiros në Shkodër janë të...

Është e çuditshme sesi në një kohë të pazakonte e shumë të vështirë, ku lajmet që vijnë sidomos nga Italia e vende të tjera...

Yuri Kim, mesazh mjekëve: Ju mishëroni çdo gjë që bota adhuron...

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka përcjellë një mesazh falenderues për të gjithë ata mjekë, infermierë dhe policë që ndodhen në vijën...

Kufizim oraresh edhe për këmbësorët, Rama: Ndalohet edhe dalja me persona...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar masa të tjera shtrënguese duke nisur nga dita e nesërme. “Mesa duket nuk po kuptohemi siç duhet me disa që...

Iu hiqet patenta 74 shoferëve, gjobë 100 mijë Lekë 10 këmbësorëve

Gjatë 24 orëve të fundit, u është hequr patenta 74 shoferëve të cilët kanë shkelur urdhrin e ndalimit të qarkullimit. Këta shoferë kanë qarkulluar...