13/07/2020
Tags Koronavirusi në Shqipëri

Tag: koronavirusi në Shqipëri

Numri i të shëruarve, dyfish më i lartë se i të...

Dr. Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik përditësoi shifrat e 24 orëve të fundit të COVID-19. Janë konfirmuar 7 raste të reja, nga të...

Ministrja e Shëndetësisë zbulon në Parlament numrin e personave të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 7 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë. Shifrat e përditësuara u bënë të ditura nga...

16 raste të reja me Covid-19, në total 766 të infektuar

16 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar gjatë orëve të fundit në Shqipëri. Numri i përgjithshëm i personave që janë infektuar ka shkuar...

Katër qytete kanë dalë nga lista e të prekurve me COVID-19

Janë katër qytete të Shqipërisë, të cilat janë prekur nga COVID-19, por të gjitha rastet janë shëruar. Lezha me 14 raste, Rrogozhina dhe Tropoja me...

Shkon në 30 numri i viktimave nga COVID-19: Tirana, Kruja dhe...

Koronavirusi ka regjistruar viktimën e 30 në Shqipëri mëngjesin e të martës. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve në shërbimin infektiv, pacienti nuk e ka fituar...

29 viktima nga COVID-19 në Shqipëri, ndërron jetë i moshuari te...

Ministria e Shëndetësisë raporton se një tjetër person ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vendin tonë, duke e çuar në 29 bilancin...

Epidemiologu Simaku: Piku ka kaluar, COVID-19 po shkon drejt shuarjes natyrale

Epidemiologu Artan Simaku në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euronews Albania tha se piku i epidemisë COVID-19 në vendin tonë ka kaluar dhe tani...

736 të infektuar me Covid-19 në Shqipëri: 10 raste të reja...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe 10 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, nga 212...

Epidemia COVID-19 hyn në fazën e dytë në Shqipëri

Epidemia COVID-19 hyn në fazën e dytë në Shqipëri. Nga e hëna (27.04) rifillojnë punën gjykatat dhe biznesi i vogël, aty ku nuk paraqitet...

Harta e të shëruarve: Si paraqitet situata në çdo bashki

Shqipëria vijon të ketë lajme të mira sa i përket shërimeve. Gjatë 24 orëve të fundit listës i janë shtuar 7 pacientë që e...