03/07/2020
Tags Kosova

Tag: kosova

Rama në OKB: E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një...

Duke shfrytëzuar prezencën e liderëve nga e gjithë bota, por në mënyrë të veçantë Serbisë, kryeministri Rama në fjalën e tij përpara Asamblesë së...

Albright rrëfen bisedën me Clinton natën kur nisën bombardimet në Kosovë

Në ceremoninë zyrtare të festimeve në kuadër të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë kundër gjenocidit serb, ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine...

Clinton, fjalim emocionues në Kosovë: Pas 20 vitesh ju fituat paqen....

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur sot fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës. Clinton u ka...

E gjithë bota po flet për dardanët, Kosova drejt një suksesi...

Në maj të vitit 2016 ëndrra u bë realitet. Kosova u bë zyrtarisht anëtari i 55 i UEFA-s. Tashmë kanë kaluar vetëm 3 vite...

Thaçi për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti,...