20/04/2021
Tags Kukesi

Tag: kukesi

Qetësohet situata në Kukës, prej 3 ditësh asnjë rast i ri...

Kukësi, këtë fillim jave, për të tretën ditë me radhë nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me COVID-19. Testet kanë rezultuar negative. Ndërkohë...

Kukësi zyrtarizon Abazajn, sulmuesi vjen në huazim

Prej disa ditësh dihej për goditjen e bujshme të Kukësit në merkato, por sot erdhi edhe zyrtarizimi me firmën e Kristal Abazajt që në...

Zbulohet Kukësi i nëndheshëm, spitale e furra: U ndërtua për t’u...

Në kthinën e këtij lokali në Kukës ndodhen një palë shkallë. Në pamje duken pa funksion dhe ashtu të harruara. Askush nuk e di se...

Çfarë dihet për Kukësin, qytetin e mikpritjes dhe bujarisë

Origjina e emrit: Në vitin 1571 njihet me emrin Kukufic. Në vitin 1879 shënohet me emrin Kukusa. Themeluar: Në vitin 1160. Në vitin 1978 Kukësi...