20/09/2021
Tags Lionel Messi

Tag: Lionel Messi

“Do vish tek ne, nuk ke punë tek Reali”, Messi bind...

“Do vish tek ne, nuk ke punë tek Reali i Madridit!” Këto kanë qenë pak a shumë këto fjalët që Lionel Messi i ka...

Ronaldo: Ky është ndryshimi mes meje dhe Messi-t

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka shpjeguar diferencën mes tij dhe Messi-t në një intervistë të dhënë për DAZN. Ai ka folur për rivalitetin me...

Goli i Mesit kundër Liverpulit shpallet goli më i bukur i...

Goli i Lionel Mesit me goditje dënimi, në ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër Liverpulit, u vlerësua edhe si goli më i bukur i edicionit...

Trajneri i Brazilit zbulon sekretin, ja si e neutralizoi Messin

Lionel Messi është një "alien", por Brazili ishte në gjendje ta neutralizonte atë në gjysmëfinalen e “Copa America”,  sipas trajnerit Tite. Kapiteni i Argjentinës...

Messi dhe Aguerro, akuza arbitrave: Na u mohuan dy penallti, pse...

Mes zhgënjimit për dështimin e radhës me përfaqësuesen e Argjentinës, Lionel Messi u shfaq mjaft kritik ndaj gjyqtarit ekuadorian Zambrano në përfundim të gjysmëfinales...

Si Maradona e ktheu Messin në një magjistar të goditjeve të...

Lionel Messi mori lavdërime nga mbarë bota për goditjen magjike të dënimit, prej nga erdhi goli i tretë i fitores 3-0 ndaj Liverpool-it në...

“Hyjnori” Mesi magjepsi botën, të gjitha reagimet nga miqtë dhe “armiqtë”

Lionel Mesi është nga ata që mund t’i shënojë kujtdo, kurdo. Argjentinasi dhuroi një performance magjike mbrëmjen e së mërkurës ndaj Liverpulit në gjysmëfinale...

Papa Françesku: Sakrilegj ta krahasosh Messin me Zotin

Lionel Messi si Zoti? Edhe për Papa Françeskun, krahasimi është i tepruar. Ati i shenjtë ndërhyri në këtë debat, duke thënë: “Në teori është sakrilegj”. Përgjigjja...

Nga Champions-i te “Topi i Artë”: Pesë sfidat e së ardhmes...

Jo vetëm gola, por edhe shumë objektiva të tjerë. Leo Mesi kërkon të bëjë histori me fanellën e Barcelonës dhe atë të Argjentinës. Sipas...

Shifrat/ Lionel Messi efikas sa e tërë skuadra e Realit

Lionel Messi me vlerën e tërë skuadrës së Realit të Madridit. Mund të duket e pabesueshme, por nëse u referohesh shifrave, gjithçka bëhet edhe...