28/05/2020
Tags Masakra në Zelandën e Re

Tag: Masakra në Zelandën e Re

Spirale dhune? ISIS kërcënon me hakmarrje pas Christchurch

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët xhihadistë të të ashtuquajturit...

Fajësoi viktimat për masakrën në Christchurch, peticion për shkarkimin e senatorit...

Më shumë se një milion njerëz kanë nënshkruar një peticion për shkarkimin e senatorit Fraser Anning nga parlamenti australian, pas deklaratave të tij kontraverse...

Kryeministrja e Zelandës së Re: Pse nuk do ia përmend kurrë...

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern bëri çdo përpjekje të mundshme për të treguar se çfarë drame përbënte sulmi i së premtes, për...

“Liderët e vërtetë ekzistojnë”: Si po spikat mes dhimbjes kryeministrja Jacinda...

Pak pas sulmit në Christchurch të premten, kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern u shpreh se kjo ishte një “nga ditët më të...

Masakra në Zelandën e Re, rrëfimi i një burri që iu...

Mediat botërore vijojnë të raportojnë për historitë personale të viktimave nga sulmi terrorist ë premten më 18 mars në Christchurch, Zelanda e Re, ku...

Veprimi heroik i babait për të shpëtuar djalin 2-vjeçar nga sulmi...

Një djalë 2-vjeçar i shpëtoi breshërisë së plumbave nga veprimi heroik i babait të tij gjatë sulmit me armë në xhami në Zelandën e...

“Nuk jam hero”, flet njeriu që i hoqi pushkën nga dora...

Një 48-vjeçar që arriti t’i hiqte pushkën nga dora terroristit Brenton Tarrant dhe e detyroi të largohej nga xhamia ku kreu masakrën e tmerrshme...

VIDEO/ Fajësoi myslimanët për masakrën në dy xhami, vezë kokës senatorit...

Senatori australian i Queensland-it, Fraser Anning, njeriu që mori guximin që të fajësojë myslimanët për masakrën në dy xhami në Zelandën e Re, pati...

Franca rrit sigurinë nëpër xhami, Erdogan bën paralajmërim. Reagon Merkel

Pas sulmit terrorist në xhaminë "Al Noor" në Zelandën e Re, që la pas 49 viktima dhe 48 persona të plagosur, Franca ka rritur...

“Merkel duhet eliminuar”, manifesti i autorit të masakrës në Zelandën e...

“Angela Merkel është e para në listë. Janë të paktë ata që kanë bërë më shumë dëme se ajo”. Kjo frazë lexohet ndër të...