22/04/2021
Tags Milan

Tag: milan

Tërmet te Milani, Pioli mendon dorëheqjen pas ndeshjes me Juven

Zvonimir Boban mund të konsiderohet tashmë një ish-drejtues i Milanit, sepse pas takimit të djeshëm me Administratorin e Deleguar Ivan Gazidis, është vendosur për...

Tifozët rreshtohen me Boban, milanistët: “GazidisOut”

Nuk ka qetësi në kupolën drejtuese të Milanit. Përkundrazi, përçarja aty është e madhe, e dukshme dhe nuk mbulohet më. Në njërën anë të...

Pioli ikën pa Champions, Milan në bisedime me Allegrin dhe gjermanin...

Humbja në derbi ka lënë pasoja në shtëpinë e Milanit, veçanërisht për mënyrën sesi erdhi, pasi ishin fituar pjesën e parë 0-2 dhe në...

Galliani: Derbin do ta shoh nga telefoni. Ibrahimovic i varte në...

Adriano Galliani, ish-administratori i Milanit, ka folur gjatë për kuqezinjtë, për derbin që po afron, Ibrahimovic dhe sidomos Elliott e dyshen Maldini-Boban. "Në radhë...

Milani ka shpërdoruar 467 milionë euro në 30 muaj

Milani ka një problem serioz administrimi. Janë shpenzuar shuma të mëdha dhe kriza vazhdon, madje po bëhet gjithmonë e më e thellë. Ndryshim trajnerësh,...

Ish-presidenca kineze: Elliot, mediat dhe fuqitë e forta, ja si e...

Një silurë edhe për Berlusconin: E ftuam të bëhej president nderi. Në fillim pranoi, por më pas, disa ditë para mbylljes së marrëveshjes, na...

Pioli: Nuk ecim me idenë që Ibra është heroi dhe shpëtimtari

Stefano Pioli foli në konferencën përpara mediave në kuadër të ndeshjes Milan-Sampdoria. Trajneri i kuqezinjve u pyet më së shumti mbi temën kryesore të...

Boban paralajmëron lojtarët kuqezi: Mos u fshihni pas shpatullave të Zlatan

Në ditën e prezantimit të Zlatan Ibrahimovic, Zvonimir Boban nuk e harron ndeshjen Atalanta-Milan. Kjo është arsyeja pse, në konferencën për shtyp të suedezit,...

Si do të luajë Milani me Ibrahimovic? Këto janë tre skemat

Përforcimi i parë i Milanit për vitin 2020 është Zlatan Ibrahimovic, i cili do të kthehet me fanellën kuqezi 7 vite e gjysmë pas...

Shevchenko: Sacchi, revolucionar. Maldini është simboli i Milanit

"La Gazzetta dello Sport", me rastin e 120-vjetorit të Milanit, ka realizuar një intervistë speciale me Andriy Shevchenko, ish-sulmuesin e njohur kuqezi: "Topi i...