24/09/2023
Tags Muaji i Ramazanit

Tag: Muaji i Ramazanit

Sot nis muaji i shenjtë i Ramazanit

Kjo e Enjte shënon ditën e parë të muajit të shenjtë të Ramazanit. Besimtarët myslimanë agjërojnë për 30 ditë, ndërsa më 21 Prill është festa...

Meka, bosh si asnjëherë tjetër për natën e parë të Ramazanit

Xhamia e Madhe e Arabisë Saudite në Mekë i mbajti lutjet pa qindra mijëra adhuruesit që mblidhen zakonisht në natën e parë të Ramazanit. Rreziku...

Rama uron besimtarët myslimanë dhe shigjeton” kritikët: Agjërimi do t’u hollonte...

Kryeministri Edi Rama përmes një videomesazhi në Facebook ka uruar komunitetin mysliman për fillimin e muajit të Ramazanit. Kryeministri ka marrë shkas nga kjo...

Mesazhi i kreut të KMSH për Muajin e Ramazanit: Qëndroni në...

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, i është drejtuar besimtarëve shqiptarë me një mesazh me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit....

Muaji i Ramazanit, KMSH: Pezullohet namazi i xhumasë dhe namazet tjera...

Të premten, më 24 prill fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit për të gjithë besimtarët mysliman. Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë të ditur sot...