05/12/2019
Tags Negociatat me BE

Tag: negociatat me BE

“Po-ja e Bundestagut ia lehtëson vendimin vendeve të tjera, Hollanda nuk...

Dy deputetë socialdemokratë gjermanë, Metin Hakverdi dhe Christian Petry vizitojnë Maqedoninë dhe Shqipërinë, pas vendimit të marrë nga parlamenti gjerman për hapjen e negociatave....

Negociatat, Bullgaria jep “ok” për Shqipërinë, i vendos kushte Maqedonisë

Bullgaria ka vendosur të mbështesë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por për këtë të fundit ka vendosur kushte. Në dokumentin e...

Negociatat/ Rama: Shqipëria dhe Maqedonia kanë këtë ndryshim

Kryeministri Edi Rama komentoi nga foltorja e Kuvendit diskutimet e një nate më parë në Parlamentin e Holandës, duke thënë se pavarësisht pakënaqësive të...

Negociatat/ Hollanda ende e paqartë për Shqipërinë, pret Francën

Hollanda mbetet e dyzuar mes "PO" dhe "JO" për çeljen e negoicatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Ministri i Punëve të Jashtme të Hollandës,...

Letra e 8 ministreve shqiptare për deputetët e Holandës: Forca të...

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga parlamenti holandez, shkruan portali holandez NOS. Dhoma e Ulët...

Negociatat, Basha: Rama sulmon BE-në për të hequr përgjegjësinë

Pas takimit që zhvilloi mesditën e së martës me ministrin e Jashtëm austriak, Alexander Shallenberg, kreu i PD Lulzim Basha u shpreh se kryeministri...

“Bloomberg”: Negociatat për Tiranën dhe Shkupin hapen më 15 tetor

Shqipëria ka të ngjarë të marrë dritën jeshile për hapjen e negociatave nga të gjitha vendet anëtare në mbledhjen e Këshillit të BE-së në...

Pavarësisht lobimit gjerman, Holanda tjetër “Jo” Shqipërisë për negociatat

Holanda pritet të vendos sërish veton për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Edhe pse Gjermania do të paraqitet në Këshillin Evropian,...

Rama-opozitës: Po ushqen forcat që janë kundër zgjerimit të BE-së

Kryeministri Edi Rama teksa foli në Kuvend për çeljen e negociatave në BE për vendin tonë, sulmoi edhe opozitën. Ai tha se Shqipëria e meriton...