31/10/2020
Tags Nene tereza

Tag: nene tereza

Nënë Tereza i ndryshoi jetën aktores Penelope Cruz: Gjithmonë në zemrën...

Penelope Cruz ka bërë një rrëfim prekës për jetën e saj dhe kohën që ka kaluar me një grua të mrekullueshme, për të cilën...

“Dashuria fillon në shtëpi”, fjalimi brilant i Nënë Terezës kur mori...

“Dashuria fillon në shtëpi” Nga Nënë Tereza* Sot, mjeti më i madh, shkatërruesi më i madh i paqes, është aborti. Dhe ne që po qëndrojmë këtu,...

Chris Hill: Në Tiranë erdha me dy valixhe me ushqim dhe...

Nga Christopher R. Hill* Në prill të vitit 1991, unë shoqërova presidentin e sapozgjedhur polak Les Valesa në një udhëtim në Bregun Perëndimor. Vizita përfshinte...

URTËSIA E NËNË TEREZËS: 31 thëniet më frymëzuese të shenjtores shqiptare

Më 26 gusht 1910 lindi Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humaniste e njohur shqiptare, fituese e çmimit Nobel për paqe. Nënë Tereza...