18/05/2022
Tags Peshkaqenet

Tag: peshkaqenet

VIDEO/ Edhe peshkaqenët ia fusin gjumit

Zhytësit regjistruan një sjellje të jashtëzakonshme të peshkaqenëve në brigjet e Meksikës – duke fjetur. “Duket se janë duke fjetur, por që nuk kalojnë në...

Nga vjen frika jonë ndaj peshkaqenëve? Si e shpjegon shkenca dhe...

Peshkaqenët, veçanërisht peshkaqenët e bardhë, ngjallën më shumë frikë te njerëzit pas publikimit të filmit Jaës në verën e 1975-s. Filmi e ndërtoi fabulën...

VIDEO/ Kapet peshkaqeni gjigant në Durrës, i rrezikshëm edhe për njerëzit

Brigjet shqiptare duket se janë bërë një vend i preferuar për peshkaqenët. Vetëm gjatë javës së fundit janë kapur dy të tillë pranë brigjeve...

Peshkaqeni tigër 500 kg bie në rrjetat e peshkatarëve në Durrës...

Një peshkaqen i llojit tigër ka rënë këtë mëngjes në rrjetat e peshkatarëve të Durrësit. Grabitqari është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit...

Kapet një peshkaqen i rrezikshëm në Himarë (FOTO)

Një specie e rrezikshme ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në Himarë. “Ora News” ka publikuar fotot e peshkaqenit, i cili është rreth 2 metra...

 “Dhelpra e Detit”, kapet peshkaqeni i rrallë në Vlorë (Video+Foto)

Një peshkaqen i rrallë u kap nga peshkatarët në gjirin e Vlorës. Sipas peshkatarëve, ai quhet peshkaqeni bishtdhelpër ose ‘Dhelpra e Detit’. Kafsha ishte 3.2 metra...

ADN-ja e peshkaqenëve të bardhë, kurë kundër kancerit?!

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën tek njerëzit. Ekspertët besojnë se peshkaqenët e...