27/10/2021
Tags Protesta e opozites

Tag: protesta e opozites

Rama ka një mesazh për “mikun rrugëhumbur”: Nuk je vonë akoma...

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës para gazetarëve një ditë pas protestës së opozitës, ka pasur një mesazh edhe për kryedemokratin Lulzim Basha, duke e...

Protesta e opozitës/ 84 të proceduar për aktet e dhunës, 50...

84 të proceduar për aktet e dhunës ndaj punonjësve të Policisë dhe institucioneve shtetërore në protestën e djeshme të opozitës, 50 ndër ta, të...

Cakaj: Kërcënohet familja e ambasadorit të OSBE-së. Akt kriminal

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka publikuar një fotografi që sipas tij militantët e opozitës kanë kërcënuar ambasadorin e OSBE-së në Tiranë,...

Mediat ndërkombëtare pasqyrojnë protestën në Tiranë

Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar gjerësisht protestën e djeshme të opozitës. Rëndësi iu është dhënë pamjeve, ku fotografitë që kapnin çastin e shpërthimit të shisheve molotov...

Nesër seancë parlamentare, jashtë Parlamentit protesta e dhjetë e opozitës

Krahas seancës parlamentare, si gjithmonë në muajt e fundit,  pritet edhe protesta e opozitës, e dhjeta radhazi. Seanca parlamentare do të zhvillohet në orën 10,...

Spiropali: Kush tenton t’i vërë zjarrin këtij vendi, arrin vetëm të...

“Dje u dogj edhe keq shpresa e të paktëve se Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi luftojnë trimërisht për interesat e popullit, dhe...

Arrestimet, Basha: Krerët e kësaj qeverie-bande i pret burgu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka reaguar sërish ndaj arrestimeve të kryera nga Policia e Shtetit. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Basha, shprehet...

Protesta, Gjonaj: Përgjegjësit e dhunës të vihen para drejtësisë

Nuk mungoi dhe reagimi i ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj vetëm pak minuta pas ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, lidhur me protestën e dhunshme...

Lleshaj: Nga organizatorët e protestës u përdor arsenal lëndësh shpërthyese

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një deklaratë për mediat tha se për të 9 herë Tirana po përballet me protesta të dhunshme dhe...

“Organizim i urinimit publik”, Veliaj gjobit PD-në

Në profilin e tij në Twitter, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar foton e një protestuesi me kapuç që urinon në derën e...