11/12/2023
Tags Qassem Soleimani

Tag: Qassem Soleimani

Vrasja e gjeneralit Soleimani, Irani zotohet: Do të hakmerremi ashpër ndaj...

Irani dhe “kombet e lira të rajonit” do të hakmerren ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vrasjen e Gjeneralit të Gardës Revolucionare, Qassem...

Gjeneral Soleimani u bë copash nga predha amerikane, trupi i tij...

Detaje të reja kanë dalë nga sulmi amerikan që vrau Gjeneralin e Gardës Revolucionare të Iranit, Qassem Soleimani, në aeroportin ndërkombëtar të Bagdadit. Sulmi u...

Amerikanët vrasin gjeneralin e famshëm iranian Qassem Soleimani

Gjenerali i fuqishëm iranian Qassem Soleimani, kreu i njësisë elitë Quds të Gardës Revolucionare Iraniane dhe arkitekti i aparatit rajonal të sigurisë, është vrarë...