30/11/2021
Tags Referendum

Tag: referendum

Meta: Do largohem nga Tirana dhe politika pasi t’i rikthej popullit...

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur se pasi t’i kthejë popullit të drejtën për referendum do të largohet...

Meta për referendumin: Partitë dështuan, tani vendos vetë populli

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat pas takimit me Këshillin e Ambasadorëve. Ai tha se shumë shpejt shqiptarët do t’i...

Meta: Mjaft me këtë pakicë politike, do hyjmë me çdo çmim...

Teksa kanë kaluar tre ditë nga thirrja për referendum, Presidenti Ilir Meta vazhdon të insistojë duke thënë se vendi do të hyjë në epokën...

Nisma e Presidentit për referendum: Çfarë ndodh nëse Ilir Meta merr...

Paralajmërimi i presidentit Ilir Meta për referendum popullor, jo vetëm që ka nxehur më tej debatin politik në vend, por ka zgjuar edhe kureshtjen...

Basha mbështet Metën për referendumin: Ka qenë një nga pikat e...

Kreu i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedimin me gazetarët pasditen e së dielës, tha se e mbështet idenë e referendumit të propozuar nga...

Meta: Të hënën do të propozoj ide konkrete për Referendumin

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në Facebook, njoftoi se të hënën do të propozojë ide konkrete për Referendumin. “Ja çfarë ka vendosur...

Meta kërkon mbështetjen e popullit: Të mbrojmë Republikën përmes referendumit

Në një konferencë të jashtëzakonshme, Presidenti Ilir Meta u bëri thirrje qytetarëve që të mbrojnë Kushtetutën dhe Republikën përmes referendumit. Kreu i shtetit deklaroi se...