25/05/2020
Tags Reforma ne drejtesi

Tag: reforma ne drejtesi

Ambasadorja Kim, tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është takuar ditën e sotme me anëtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Në një mesazh në Twitter,...

Fatmir Xhafaj: Prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar po hakmerren

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili ishte një ndër protagonistët kryesorë në hartimin e reformës në drejtësi, ka akuzuar sot prokurorët dhe gjyqtarët...

Ambasada e SHBA: 1/3 e gjyqtarëve shqiptarë deklarojnë pasuri mbi 250...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë vijon të postojë në rrjetet e saj sociale video për punën e bërë në Shqipëri...

Frikë nga reforma në drejtësi? Ilir Meta: Nuk jam në kategorinë...

Në një intervistë për gazetën MAPO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka thënë ndër të tjera se zgjidhja e krizës politike është pika e...

Ambasada e SHBA: Ja si Shqipëria do të ketë një Gjykatë...

Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës përmes një video informuese thekson se Gjykata Kushtetuese duhet te jete funksionale, me gjykatës të kualifikuar, të...

“Reforma nuk negociohet”, mesazhi i fortë i shefes së ONM: Duam...

Një mesazh i fortë e i drejtpërdrejtë ka ardhur për Shqipërinë për zbatimin e reformës në drejtësi. Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva...