10/07/2020
Tags Reforma Zgjedhore

Tag: Reforma Zgjedhore

Meta i “zhgënjyer”: Tani do të kaloj më pak kohë me...

Presidenti Ilir Meta u shpreh këtë të premte se përpjekjet e tij për të pasur një konsensus mes palëve për të mirën integrimit të...

Gjiknuri dhe Hajdari thirrje PD për t’u ulur në tryezën e...

Damian Gjiknuri, bashkëkryetari për Komisionin e Reformës Zgjedhore, në një deklaratë të shkurtër për mediat i ka bërë thirrje opozitës që të marrë pjesë...

Gjiknuri: Nuk është normale që të bllokohet vetting-u për Kolegjin Zgjedhor

Damian Gjiknuri, bashkëdrejtuesi i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, pas mbledhjes së sotme të Këshillit Politik, deklaroi se nuk është normale që të...

Reforma Zgjedhore, zbardhet dokumenti me 7 pika i opozitës

Opozita e bashkuar ka bërë publik dokumentin me 7 pika të paraqitur në takimin e parë të tryezës politike për Reformën Zgjedhore. Qëndrimi i plotë...

Gjermanët përshëndesin dialogun Rama-Basha-Kryemadhi për reformën zgjedhore

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, e ka përshëndetur nismën e re të pozitës dhe opozitës së bashkuar në...

Basha: Pas reformës zgjedhore, zgjedhje të parakohshme

Për kryedemokratin Lulzim Basha, miratimi i reformës zgjedhore do të sjellë zhvlerësimin e 30 qershorit, zgjedhje lokale dhe parlamentare, si edhe ndëshkimin e krimit...

“Pazari i pistë”, Topalli: Pasi zhduku PD-në, Basha i dhuroi Ramës...

Ish-kryetja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka akuzuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, si "njeriun që la vendin pa opozitë!". Ajo e cilësoi marrëveshjen e sotme...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, BE: Arritje për rikthimin e stabilitetit

Pas arritjes së marrëveshjes mes palëve politike për rrugën drejt një kompromisi për Reformën Zgjedhore, ka ardhur edhe reagimi i Bashkimit Europian. “Mirëpresim marrëveshjen e...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Ambasada Amerikane: Do të forcojë demokracinë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes mazhorancës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore. Me anë të një deklarate, Ambasada e përshëndet...

Firmoset marrëveshja, Reforma Zgjedhore përfundon brenda 15 marsit

Reforma Zgjedhore do të përfundojë para datës 15 mars. Kështu të paktën është shkruar në dokumentin mbi të cilin përfaqësuesit e opozitës jashtë Parlamentit,...