13/07/2020
Tags Rexhep Taip Erdogan

Tag: Rexhep Taip Erdogan

Koronavirusi, Erdogan nis shpërndarjen e maskave falas: Shitja me para është...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka deklaruar sot se zyrtarët lokalë kanë filluar me shpërndarjen e maskave mjekësore falas për qytetarët, pasi shitja...

Erdogan: Avantazhi ynë më i madh është se filluam herët luftën...

"Sa më shumë e zgjasim distancën sociale aq më shpejtë e thyejmë shpejtësinë e përhapjes së sëmundjes", tha presidenti Erdoğan Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip...

Erdogan optimist për luftën ndaj Covid-19: Për dy deri në tre...

Në një fjalim televiziv drejtuar kombit, Erdogan gjithashtu shprehu besim se Turqia do të kapërcejë shpërthimin e koronavirusit: Në kohën më të shkurtër të...

“Ju jeni heronjtë tanë!” Çifti Erdogan duartroket stafet mjekësore nga ballkoni...

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan dhe bashkëshortja e tij Emine Erdogan, përshëndetën e duartrokitën stafet mjekësore që janë angazhuar për të luftuar pandeminë e...

Erdogan dënon liderët “tradhëtarë” arabë që mbështesin planin Trump për Lindjen...

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka dënuar sot vendet arabe që kanë mbështetur planin e prezantuar nga presidenti amerikan për Lindjen e Mesme, duke...

Erdogan kundër planit “Trump”: Jerusalemi, një vend i shenjtë për myslimanët

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan tha të mërkurën se Jeruzalemi është një vend i shenjtë për myslimanët, dhe e quajti planin e paqes të...

Udhëtimi i Merkelit tek një partner i vështirë

Konflikti në Siri, të drejtat e njeriut, pakti i refugjatëve: Ka shumë për të biseduar mes kancelares Merkel e presidentit Erdogan të premten. Politikanët...

Erdogan, lëkundja e fronit të sulltanit

Presidenti Erdogan ka forcuar në dekadën që po e lëmë pas pushtetin e tij. Por fundi i dekadës dhe viti 2019 sollën ndryshime serioze,...

Erdogan prezanton supermakinën turke, detajet e makinës që pritet të pushtojë...

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan prezantoi të premten makinën e parë të prodhuar totalisht në vend e cila është elektrike dhe pritet të pushtojë...

Gati makina e parë turke, Erdogan: 700 projekte, edhe në emër...

Presidenti turk Rexhep Tjip Erdogan thotë se Turqia po punon në 700 projekte të lidhura me mbrojtjen në të njëjtën kohë, dhe njoftoi se...