14/12/2019
Tags Rita ora

Tag: rita ora

Nis rindërtimi i shtëpisë së adoptuar nga Rita Ora në fshatin...

Familja Sala është një nga familjet e shumta, të cilat u prekën rëndë nga lëkundjet e forta të tërmetit të 26 nëntorit në fshatin...

Yjet për tërmetin, ndihmë dhe mbështetje për viktimat

Yjet e popit, Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha, kanë shprehur mbështetjen e tyre për Shqipërinë në mediat sociale, pas tërmetit vdekjeprurës që...

Ditëlindja e trishtuar e Rita Orës: Zemra ime është me shqiptarët...

Ditëlindja e 29-të për këngëtaren me origjinë shqiptare, Rita Ora nuk ka nisur ashtu sikur ajo do kishte dashur. Situata e rëndë e vendit...

Rita Ora dhe Dua Lipa, zbuloni sa pasuri kanë dy vajzat...

Rita Ora ka arritur të ketë një pasuri prej 17.8 milionë paundsh për vitin 2019, ndërsa shqiptarja tjetër e famshme Dua Lipa ka në...

Tërbohen serbët/ Rita ora i “sfidon” në mes të Beogradit

“Skandaloze! Shqiptarja Rita Ora i qesh Beogradit në fytyrë! Këngëtarja e preferuar e Haradinaj dhe Thaçit në pankartat e kryeqytetit!”, kështu shkruan media serbe...

“Vajzat kosovare janë të papara”, Rita Ora mbështet publikisht Taynën dhe...

Bashkëpunimi i Taynës dhe Dafina Zeqirit, “Bye bye”, është kthyer në hitin e momentit dhe po dëgjohet jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë...

Rita Ora i lë pak vend imagjinatës, bikinit i ekspozojnë më...

Ajo është e njohur për format dhe fizikun e saj super seksi dhe sigurisht që nuk lë rast pa e treguar këtë. Rita Ora u...

Rita Ora takon Princ Harry

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka qenë e ftuar në koncertin e bamirësisë “Sentebale Audi”. Koncerti ishte organizuar nga Princi Harry, me qëllim...

Zbulohen pamjet e shtëpisë së Rita Orës në Prishtinë

Rita Ora dhe familja e saj janë larguar në Londër vite më parë, edhe pse shpesh kthehen në vendlindjen e tyre. Dhe nëse po vrisni...

Pse shqiptaret kanë pushtuar majat e muzikës botërore?

Bebe Rexha, Rita Ora, Ava Max, Dua Lipa apo Njomza. Yjet shqiptare të muzikës kanë kapur majat botërore. Por si është i mundur një...