19/11/2019
Tags Saimir Tahiri

Tag: Saimir Tahiri

PËRGJIMET/ “Më tha Drini i madh…”: Bisedat e papublikuara mes Habilajve...

Në fashikujt e vendimit për Saimir Tahirin, të cilin gjykata e Krimeve të Rënda e ka arsyetuar mjaft gjatë, rezultojnë edhe dy përgjime të...

“Krimet e Rënda”: Këto janë lidhjet mes Saimir Tahirit dhe klanit...

Gjykata e shkallës së parë për Krime të rënda ka zbardhur vendimin për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, të cilit iu ndryshua akuza dhe...

Zbardhet vendimi për Tahirin: Pse ish-ministri nuk do të bëjë asnjë...

Është zbardhur sot vendimi për dënimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzoi akuzat që e lidhnin Tahirin me...

Dënimi me 3.4 vite shërbim prove, Tahiri e ankimon nesër në...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pritet t’i drejtohet nesër, e enjte, Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, për të ankimuar vendimin e shkallës...

Rama thyen heshtjen për Tahirin: Në raport me ligjin përgjegjësia është...

Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport...

Debati 10 orë për Tahirin/ “Gjyqtarët të ndarë, një prej tyre...

Treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e...

A do të rikthehet në politikë? Ja çfarë plani ka Tahiri

I pyetur nga gazetarët nëse ka plane për rikthim në politikë, ish-ministri Saimir Tahiri theksoi se parësore për të fillimisht është drejtësia dhe jo...

A ka në dorë materiale shantazhuese dhe cili ishte gabimi më...

Duke mohuar me forcë se nuk ka bërë asnjë veprim për të cilin mund të dënohet për shpërdorim detyre, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri,...

Lufta e “ftohtë” me Xhafajn, Tahiri: Unë e di shumë mirë...

Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqe edhe “luftën e ftohtë” mes dy ish-ministrave të Brendshëm të qeverisë Rama. Në gjykatën...

Tahiri: Burri njihet nga armiqtë që ka. Do ta vazhdoj betejën

Dy ditë pas shpalljes fajtor për shpërdorim detyre dhe rrëzimit të akuzave për grup të strukturuar kriminal dhe trafik ndërkombëtar droge, ish-ministri i Brendshëm...