25/10/2020
Tags Sanremo

Tag: sanremo

“Vodhi” dy minuta më shumë kohë në Sanremo, Amadeus flet për...

E ftuar në “Porta a Porta” të Bruno Vespa-s në Rai 1, Alketa Vejsiu foli për minutat në skenën e Sanrmeos, ku doli jashtë...

Alketa Vejsiu rrëfehet për Sanremon: Si e mora vesh lajmin

Mbrëmjen e sotme e ftuar në emisionin “Opinion” është prezantuesja Alketa Vejsiu. Ajo prezantoi në natën e tretë të Sanremos në krahë të Amadeus...

Histeria kundër Alketa Vejsiut

Nga Enver Robelli Për ta kuptuar se deri ku ka arritur deformimi në opinionin publik shqiptar, shikoni tekstet, belbëzimet e llomotitjet kundër Alketa Vejsiut. Ajo u...

Shqiptarja tjetër e Sanremos (FOTO)

Në skenën e Teatrit Ariston u ngjitën dy bukuroshe shqiptare. Pas prezantueses Alketa Vejsiu, e cila ishte pjesë e festivalit të Sanremos në natën...

Sa u paguan prezantuesit e Sanremos?

25 mijë euro për një natë. Kaq thuhet nga mediat italiane që ka fituar Alketa Vejsiu, prezantuesja shqiptare që mori pjesë si një ndër...

Një tjetër shqiptare në “Sanremo”, Dua Lipa i vë flakën skenës...

Në natën e katërt të festivalit të madh të muzikës në Itali, “Sanremo” është ngjitur në skenë një tjetër artiste shqiptare. Bëhet fjalë për Dua...

“Pas 50 viteve festivalin e drejtoi një femër”/ Hygerta Sako ironizon...

Ish-missi i Shqipërisë dhe prezantuesja, Hygerta Sako ka reaguar pas daljes së Alketa Vejsiut në Sanremo dhe deklaratës së kësaj të fundit. Mbrëmjen e djeshme,...

Aventura Alketa Vejsiut në Saremo sipas një gazetari shqiptar në Itali

Nuk e njoh Alketa Vejsiun personalisht e nuk e kam takuar kurrë. Madje pohoj që deri në Festivalin e 70-të të Këngës Italiane në...

Monologu i Alketës në Sanremo për emigrimin dhe shqiptarët: Italia nuk...

Tema e monologut të Alketa Vejsiut në Sanremo ishte emigrimi. “Vij nga një vend i vogël si Shqipëria dhe doja të ndaja me ju...

Reagimi i ëmbël i Ronaldos teksa Georgina kërcen tangon e parë...

Në nder të origjinës së saj Argjentinase, Georgina Rodríguez, partnerja e Cristiano Ronaldo-s, performoi në Sanremo tangon e saj të parë në jetë. “Është hera...