16/05/2021
Tags Shqiperi-iran

Tag: shqiperi-iran

Ballkani rrezikon të gjendet në mes të zjarrit të Lindjes së...

Me kufijtë e tij porozë dhe shërbimet e dobëta të inteligjencës, ekziston një rrezik real që përkeqësimi i konfliktit midis Iranit dhe kundërshtarëve të...

Ballkani një fushë beteje për propagandën iraniane

Ekspertët paralajmërojnë se rajoni i Ballkanit është plot me shënjestra të lehta për Iranin në përballjen e tij me Shtetet e Bashkuara. Nga Bojan Stojkovski...

Irani reagon për dëbimin e diplomatëve: Shqipëria në rrugën e gabuar

Dy ditë pas oficerët e Drejtorisë së Antiterrorit dhe SHISH, dëbuan mbrëmjen e të shtunës diplomatët Mohammad Ali Arz Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini...

Shqipëria e kërcënuar nga sulme kibernetike nga Irani

Pas dëbimit të dy diplomatëve iranianë, ekspertët shohin një rrezik të shtuar për sigurinë në Shqipëri. Sipas tyre, më të mundshme janë sulmet e...

Dëboi diplomatët iranianë, Departamenti i Shtetit lavdëron vendimin e Shqipërisë

Departamenti i Shtetit amerikan me anë të një postimi në rrjetet sociale të zëdhënëses së saj Morgan Ortagus ka vlerësuar vendimin e Shqipërisë për...

Iranianët “non grata” ende në Tiranë: Po qëndrojnë në ambasadën e...

Diplomatët iranianë, që u shpallën non grata një ditë më parë nga autoritetet shqiptare, ende nuk janë larguar nga vendi ynë. Sipas Ministrisë së...

Dëbohen dy diplomatë të tjerë iranianë nga Tirana: Ishin njerëzit e...

Dy diplomatë të tjerë iranianë janë urdhëruar të largohen nga Shqipëria brenda 72 orësh për shkak se përbëjnë rrezik serioz për Shqipërinë. Ata janë Mohamed...

Shahriar Kia, muxhahedini që jeton në Shqipëri: Kërcënimet e Khameneit s’duhen...

Shahriar Kia është një nga muxhahedinët që jetojnë në Shqipëri. Si ai, në vendin tonë jetojnë edhe shumë të tjerë, pas një marrëveshjeje mes...

Shqipëria e rrezikuar nga Irani? Rama: Një sulm ndaj nesh, është...

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria nuk është “posaçërisht” e rrezikuar nga një sulm prej Iranit, pas përshkallëzimit të konfliktit mes Republikës Islamike dhe...

Ish-kreu i shërbimit sekret: Ja kur nisën konfliktet e para Iran-Shqipëri

Shqipëria ka dëbuar dy diplomatë iraniane, njëri prej të cilëve i nivelit të lartë, ambasadori i Teheranit. Arsyet zyrtare që njoftohen janë tipike dhe me...