03/06/2020
Tags Simptomat e koronavirusit

Tag: Simptomat e koronavirusit

Humbja e shijes dhe nuhatjes ndodh në 90% të rasteve me...

Ethe, lodhje dhe kollë e thatë janë simptomat më të shpeshta të koronavirusit. Dhimbje muskulore, dhimbje koke, dhimbje të fytit dhe diarre mund të...

Historitë e të prekurve me koronavirus: Pse shumë njerëz humbën nuhatjen?...

“Unë u zgjova dhe nuk mund të shijoja ose të nuhasja asgjë. Ishte gjëja më e mpirëse që kam përjetuar ndonjëherë”, thotë Holly Bourne. Bourne...

Urtikaria, simptomë e mundshme e koronavirusit

Shfaqja e papritur e problemeve të lëkurës, ndonjëherë të dhimbshme ose kalimtare të njohur si urtikaria (Urtikaria është një gjendje e lëkurës e karakterizuar...

Studimi: 1 në 3 pacientë humbet ndjesinë e aromës dhe shijes

Një studim i ri, i kryer nga Universiteti i Milano Statale dhe i botuar në faqet e revistës së specializuar "Clinical Infectious Diseases", tregon...

Zbulim i ri: Simptoma më e zakonshme tek të rinjtë me...

Sipas Michael Hirsh, drejtori i shëndetit publik të Worcester, SHBA, spitalet tani po shohin pacientë që kanë testuar pozitivisht për COVID-19 që shfaqin vetëm...

“Kushdo që ka vështirësi në frymëmarrje, temperaturë dhe kollë, ta konsiderojë...

Dritan Ulqinaku, epidemiolog i Institutit të Shëndetit Publik (ISHP), theksoi për A2 se “të gjitha rastet me vështirësi në frymëmarrje, temperaturë dhe kollë, ta...

Koronavirusi/ Mjeku italian: Tre simptomat kryesore që duhet të na shqetësojnë

Në këto ditë alarmi të madh për përhapjen gjithnjë e më masive të koronavirusit, shumë njerëz e gjejnë veten në shtëpi me ethe, pa...

Mjekët amerikanë dhe britanikë konfirmojnë: Mungesa e nuhatjes, simptomë e koronavirusit

Çdo ditë që kalon  në luftën që bota i ka shpallur koronavirusit, studime te ndryshme po mundohen të zbulojnë karakteristikat e shfaqjes, përhapjes dhe...

Ekspertët britanikë: Ja dy simptomat e tjera të koronavirusit

Udhëzimet e autoriteteve shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar aktualisht thonë se ethet e larta dhe kolla janë simptoma të COVID-19. Sidoqoftë, Shoqata Britanike e...

Ekspertët kinezë paralajmërojnë për simptoma të reja nga COVID-19

Ekspertët kinezë paralajmëruan për simptomat e reja të zbuluara lidhur me virusin COVID-19, përfshirë diarre, humbje të oreksit dhe përzierje. Në tre spitale, janë testuar...