13/08/2022
Tags Termet

Tag: termet

Skenë e dhimbshme në Zagreb: Tërmeti nxjerr nga materniteti nënat me...

Një skenë zemërthyer vjen nga Zagrebi në Kroaci, aty ku një tërmet i fortë ka tronditur vendin, ndodhur në situatën tragjike të koronavirusit. “Një skenë...

Tjetër lëkundje tërmeti pranë Durrësit

Është regjistruar sërish një lëkundje relativisht e fortë tërmeti në Durrës. Sipas IGJEUM, lëkundja e orës 22.05 ishte me magnitudë 4 të shkalles Rihter, me...

VIDEO/ Shikoni reagimet gjatë tërmetit në emisionin e Sokol Ballës

Lëkundjet e tërmetit me magnitudë 4.9 të shkallës rihter goditën sot vendin, ndërsa fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për dëme materiale. Teksa epiqendra...

Panik nga tërmeti, qytetarët e Tiranës dhe Durrësit dalin në rrugë...

Pas dy tërmeteve që goditën Shqipërinë e mesme mbrëmjen e së martës, qytetarët e Tiranës dhe Durrësit dolën në rrugë. Në rrugët e të dyja...

Lëkundje të forta tërmeti në Durrës dhe Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në rajonet e Tiranës dhe të Durrësit mbrëmjen e sotme rreth orës 21:15. Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me...

Shqipëria dhe Turqia, jo në një brez sizmik

Shqipëria dhe Turqia nuk janë në të njëjtin brez sizmik, ndaj mundësia që tërmeti i fuqishëm që goditi zonën lindore të këtij shteti pasditen...

Tërmeti shkatërron shkëmbin e famshëm turistik në Porto Riko (FOTO)

Një formacion shkëmbor shumë i famshëm në Porto Riko është shkatërruar pasi një tërmet i fortë goditi ishullin, duke dëmtuar edhe shumë banesa. Harku shkëmbor...