18/09/2021
Tags Topi i arte

Tag: topi i arte

“Topi i Artë”, Klopp del kundër: Pse e meritonte Van Dijk

Jurgen Klopp ka reaguar për herë të parë pas ceremonisë së mbajtur për “Topin e Artë”, të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjentinasi mposhti...

5 klubet që e kanë fituar më shumë “Topin e Artë”

Në zemër të Parisit, në teatrin “Chatelet”, Lionel Mesi është bërë në moshën 32-vjeçare futbollisti më i vlerësuar në histori, me numrin rekord të...

Chiellini flet pa doreza: Reali i vodhi “Topin e Artë” Ronaldos...

“Topin e Artë” e ka fituar Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ka ngelur keq, ndërsa Giorgio Chiellini ka folur pa doreza në lidhje me çmimin...

Van Dijk triumfoi në Europë dhe Azi, pjesa tjetër e botës...

“France Football” ka nxjerrë në dritë votat e gazetarëve të secilit vend, që vendosën se cili lojtar duhet ta fitojë “Topin e Artë” të...

Fitoi Topin e Artë për herë të 6, Messi ka një...

Leo Messi tha se fitimi i Topit të Artë për herë të gjashtë ishte edhe më i veçantë për shkak të moshës dhe faktit...

Messi shkruan historinë, fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu...

Gazeta pranë Barcelonës bën zbulimin: “Topin e Artë” e ka fituar...

E përditshmja sportive katalanase “Mundo Deportivo”, që është shumë afër Barcelonës, është hapur sot me lajmin se fituesi i “Topit të Artë” është Lionel...