13/07/2020
Tags Vjosa Osmani

Tag: Vjosa Osmani

Vjosa Osmani, thirrje deputetëve: Mos e votoni rrëzimin e Qeverisë Kurti

Me katër vota pro dhe dy kundër, kryesia e Kuvendit të Kosovës ka caktuar mbajtjen e seancës për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj...

Vjosa Osmani, kryetarja e re e Kuvendit të Kosovës

Për herë të parë në histori, Kuvendi i Kosovës do të udhëhiqet nga një grua. Vjosa Osmani u votua këtë të hënë si kryetarja...

Vjosa Osmani: Bashkimi Shqipëri-Kosovë, alternativë që nuk ekziston

Emisioni “Opinion” është zhvendosur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Kosovë, atje ku gazetari Blendi Fevziu realizoi një intervistë me kandidaten për Kryeministre të...

Vjosa Osmani: Të ulemi me Ramën dhe të mos shkëmbejmë akuza...

Vjosa Osmani, kandidatja e LDK-së për kryeministre në zgjedhjet që u zhvillua në Kosovë deklaroi se partia e saj nuk e përkrah nismën e...

Vjosa Osmani: Askush në Kosovë nuk duhet të bjerë pre e...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre, reagoi të martën ndaj presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili tha se futja e Nismës në...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me Albin Kurtin: Nuk ka asnjë alternativë...

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen...

Gruaja e parë dhe “Che Guevara”, çfarë shkruajnë media ndërkombëtare për...

Mediat e huaja shkruajnë për gruan e parë e kandiduar si kryeministre dhe “Che Guevarën e Kosovës”, duke cilësuar rezultatet e zgjedhjeve si një...

Rrugëtimi i Vjosa Osmanit: Si hyri në politikë kandidatja për kryeministre...

Vjosa Osmani hyri në skenën politike 10 vite më parë, duke patur si start një akt simbolik që u mbajt mend gjatë. Ajo  shkaktoi simpati...